22 Temmuz 2015 Çarşamba

Sana aşktan daha azını veremem sevgilim

İlk blog ilk konu ilk heyecan. Bugünün konusu ilişkilere dair. Yani hayatın en zevkli ve renkli yanına ait. Sevdiğim, bugün fb sayfasında özlü söz paylaşmış. Hiç kimseyi değiştirmeye çalışmayın , kalan hancı giden yolcu gibisinden bir cümleydi. Hiç katılmadığımı yazmak için blog açmama neden oldu. Kim bilir hayırlara vesile olur diyelim.
Bence değişmeyenler bayağı zavallıdırlar. İnatçılar, değişime ayak uyduramayanlar, bağnazlar değişmeyi reddederler.  Değişmeli acilen mütemadiyen. Gözlemci olan , zorluklara yenilmeyenler. değişenlerdir.
Mutlaka ama mutlaka değişmeli. İnsan kendinin en iyi versiyonu için sürekli update etmeli kendini. Burada bahsi geçen ,sürü psikoloji ile olmadığın bir şekilde görünmek , mış gibi yapmak değil elbette. 
Simone de Beauvoir , koşulların gücünde ne güzel yazar bayılırım.... ' Sonunda ben orada geçirdiğim günlerden mutlu olduğumu ve aramızda en azından gerçek bir dostluk kaldığına sevindiğimi söyledim. Bu bir dostluk değil , dedi bana kabaca. Ben size hiçbir zaman aşktan daha azını veremem... 

Sana kendimin daha az bir versiyonunu sunamam sevgilim. O yüzden değişeceğim.

Temmuz 2015 

3 yorum:

 1. Hareket’ in en genel tanımını veren kavram. Maddeye uygulandığında, «hareket değişmenin ta kendisidir» (Engels).
  Değişme kavramı, en genel ve en soyut şekilde, nesnel gerçekteki tüm fenomenlerin ve nesnelerin sürekli bir başkalaşma içinde olduğunu dile getirir.
  Değişme, nitelik ya da nicelik bakımından olabilir. Bu iki tür değişme, nicelik değişmelerinin nitelik değişmelerine dönüşmesi şeklindeki diyalektik yasa tarafından belirlenen bir ilişki içindedir. Değişmenin özel bir biçimi de gelişme’ dir. Herhangi bir değişme, bir gelişme sürecinin bir uğrağı olursa, nicelik değişmelerinin sonunda yeni nitelikler ortaya çıkar. Bu anlamda, her gelişme bir değişmedir ve her değişme, uzun ya da kısa bir zaman aralığından sonra bir gelişme sürecinin uğrağına dönüşebilir.
  Bütün nesnelerde ve fenomenlerde var olan sürekli değişme, insanın sınırsız bilgi edinme sürecinin temel önkoşullarından biridir. Bilgi edinme faaliyeti sırasında insanın sinir sistemindeki fizyolojik değişmelere bağlı olan insan bilgisi, aslında değişmelerin öğrenilmesinden başka bir şey değildir.


  Kaynak: http://degisim.nedir.com/#ixzz3gehcBirT

  YanıtlaSil
 2. Merhaba,

  Ben de, değişmeyen tek şey değişimin kendisidir, diye alıntı bir söz ile blog dünyasına hoşgeldiniz diyeyim:)

  YanıtlaSil